Za oknem - 19 spisovatelů proti covid-19

Kód: KOS275011
Neohodnoceno
Značka: Prostor
217 Kč
Skladem - dodání do 4 dnů
Za vším hledej číslo 19. Nemoc, kterou se během pár měsíců nakazily miliony lidí a která ochromila ekonomiku světa, se jmenuje C...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Za vším hledej číslo 19. Nemoc, kterou se během pár měsíců nakazily miliony lidí a která ochromila ekonomiku světa, se jmenuje Covid-19. V reakci na ni se 19 spisovatelů rozhodlo pomoci v boji proti jejím dopadům. Každý z nich napsal pro tuto knihu povídku či esej o životě s epidemií za zády. Sbírka je výjimečná nejen velkými jmény autorů, ale i tím, že 19 % z výtěžku prodeje bude věnováno na charitativní účely. Název knihy je symbolicky vypůjčen z povídky Lidmily Kábrtové Za oknem, v níž se stará žena paralyzovaná strachem z nákazy uzavírá do absolutní izolace. Autoři ve svých textech vykreslují svět za časů pandemie z nejrůznějších úhlů, někteří se vrací do historie. Zajímavá je také žánrová pestrost – realistický obraz se prolíná s hororem, kriminální povídkou i s poetickou fantasy. Do knihy bez nároku na honorář přispěli Paul Auster, Bianca Bellová, Zuzana Dostálová, Pavla Horáková, Lidmila Kábrtová, Pavel Kosatík, Antonín Kratochvil, Alena Mornštajnová, Jan Němec, Jiří Padevět, Iva Pekárková, Markéta Pilátová, Martin Sichinger, Mark Slouka, Petr Stančík, Olga Stehlíková, Jan Štifter, Miloš Urban a Michal Vrba. Editorem knihy je Aleš Palán.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Paul Auster
EAN: 9788072604517
Jazyk: cze
Počet stránek: 212
Druh produktu: kniha, brožovaná vazba
Rok vydání: 2020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

První polistopadové soukromé nakladatelství PROSTOR založil Aleš Lederer v prosinci roku 1989 jako pokračování samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.

PROSTOR vždy usiloval o kultivaci a udržení prostoru svobody ve společnosti. Mnoho z jeho vydaných knih mělo v tomto ohledu významný společenský dopad. Prvním titulem, které nakladatelství vydalo na začátku ledna 1990, byla Politická emigrace v atomovém věku Pavla Tigrida. Snaha zpřístupňovat čtenářům důležitá díla vydržela PROSTORU do dnešních dnů. Redakce vybírá tituly, jež pojednávají o svobodě a brání ji – ať jsou to díla beletristická nebo literatury faktu.