Putzi, Hitlerův pianista a mecenáš

Kód: KOS293995
Neohodnoceno
Značka: Garamond
282 Kč
SKLADEM

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ernst Hanfstaengl, navzdory dvoumetrovému vzrůstu přezdívaný Putzi ("prcek"), se ve 20. letech stal Hitlerovým pianistou a důvěrníkem. Jeho život je dalším neuvěřitelným příběhem, který napsala druhá světová válka. Narodil se americké matce a německému otci roku 1887 v Mnichově, poté žil v bohémském New Yorku, kde obchodoval s uměním a ve volném času se věnoval hudbě. O deset let později se seznámil s Hitlerem, finančně ho významně podporoval a hrál mu na piano Wagnera, kdykoli si to Hitler přál. Výstřední muž se širokými kulturními obzory vzbuzoval žárlivost nacistů, zejména Goebbelsa a Goringa, ve skutečnosti snil o spojenectví Německa se Spojenými státy. Hitler ho jmenoval v roce 1933 vedoucím říšského oddělení pro zahraniční tisk, ale po čtyřech letech Hanfstaengl upadl v nemilost a v obavě o život byl nucen z Německa uprchnout. Přes Švýcarsko se dostal do Anglie, odkud ho vyhnal Churchill, a pak do Spojených států, kde se stal hlavním Rooseveltovým zdrojem informací o Hitlerovi.
Ernsta Hanfstaengla považovali jedni za neškodného šaška, druzí za zrádce a jednoho z architektů zla. Putzi byl po válce omilostněn a zemřel v roce 1975 v Mnichově.

Doplňkové parametry

Kategorie: Osobnosti a osudy
Autor: Thomas Snégaroff
EAN: 9788074074950
Jazyk: cze
Počet stránek: 296
Druh produktu: kniha, vázaná vazba
Rok vydání: 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Centrem zájmu Garamondu byla vždy především překladová literatura a od roku 2013 přibyla k francouzské a španělské oblasti ještě izraelská literatura, které se věnuje dodnes, a teoretické práce z oboru judaika (Svět modliteb, Pět svátečních svitků, dvojjazyčná Kniha žalmů/Sefer Tehilim v překladu Viktora Fischla). Cílem nakladatelství bylo objevovat zajímavé autory a díla z těchto jazykových oblastí. Garamond tak objevil pro český trh například Michela Houellebecquea (Elementární částice, Platforma), Erica-Emmanuela Schmitta (Oskar a růžová paní), Meira Šaleva (Ruský román), francouzskou autorku detektivek Fred Vargas, povídky Borise Viana nebo naposled Virginie Despentesovou (Život Vernona Subutexe).