Ostrava má Budoucnost

Kód: KOS272437
Neohodnoceno
Značka: FotoD
307 Kč
Skladem - dodání do 4 dnů
100 let spotřebního družstva Budoucnost v Ostravě ve fotografiích 1919-2019

Detailní informace

Detailní popis produktu

100 let spotřebního družstva Budoucnost v Ostravě ve fotografiích 1919-2019.

Spotřební družstvo Budoucnost v Ostravě vzniklo v roce 1919 a významně přispívalo k zásobování obyvatel Ostravska a okolí potravinami a dalším zbožím. Soustředilo se na dělnické rodiny, jimž slibovalo kromě nízkých cen ve stovkách prodejen také program sociálních výhod.

V roce 1953 byla Budoucnost spolu s dalšími městskými spotřebními družstvy v Československu zrušena a její činnost byla obnovena teprve v roce 1967. Od té doby převzala tehdejší společensko-politické rituály, kromě maloobchodního prodeje potravin i průmyslového zboží založila velkoobchodní činnost, rozsáhlou výrobu vlastních potravinářských produktů, dále stavila nákupní střediska a prodejny a provozovala služby společného stravování.

Tato fotografická kniha připomíná dlouhodobý fenomén spotřebního družstevnictví pomocí desítek dobových i současných snímků a zároveň provází po významných prodejnách a podnicích Budoucnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura faktu
Autor: Ondřej Durczak
EAN: 9788090693760
Jazyk: cze
Počet stránek: 208
Druh produktu: kniha, vázaná vazba
Rok vydání: 2020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola